Çorum ve Sinop merkezli büyük operasyon: İki organize suç çetesi çökertildi, 39 gözaltı

T24 Haber Merkezi

Çorum ve Sinop merkezli, 9 ilde gerçekleştirilen “MAHZEN-49” operasyonunda büyük bir suç ağı ortaya çıkarıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya‘nın sosyal medya üzerinden duyurduğu operasyonda, organize suç örgütü elebaşları Yunus Emre Akyıldız, Gözde Akyıldız ve Mustafa Demir yönettiği iki ayrı çete çökertildi. Jandarma tarafından Çorum, Sinop, Ankara, İstanbul, Rize, Kastamonu, Malatya, Antalya, Mardin, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hatay ve Karaman’ı kapsayan baskınlarda toplam 39 şüpheli yakalanırken, 27’si tutuklandı, 6’sına ise adli kontrol şartı getirildi.

Sinop operasyonunda ise, tefecilik ve yasa dışı silah ticareti yapmak suçlarından 14 kişi yakalandı. Bu şüphelilerin yüksek faizle borç para verdikleri, ödeme yapamayan borçlulardan şiddet ve tehdit yoluyla para tahsil ettikleri, ödeyemeyenlere ait değerlilere el koydukları belirlendi.

Her iki operasyon kapsamında, suç örgütleri tarafından elde edilen toplamda milyonlarca lira değerinde gayrimenkul, araç, banka hesabı gibi mal varlıklarına el konuldu. İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonlara katılan güvenlik güçlerini tebrik ederek, Türkiye’nin suç örgütlerine göz açtırmayacağını vurguladı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir